| WWB a întrebat:

Am primit din Italia un telefon marca "Doro" (nu stiu daca e productie italiana, chinezeasca sau altceva). Insa, in meniu nu are limba romana ca sa o pot seta. Nu cunosc engleza, iar franceza nu o stapinesc bine. Italiana, nici atit.
Se poate modifica asta la un service? Si eventual cam cit ar costa?

2 răspunsuri:
| D3I3 a răspuns:

Nu, din cate stiu la un serviciu nu exista asa ceva. Dar stiu ca exista uneori sa poti instala alte limbi pe telefon. Ca sa nu iti umpli telefonul cu virusi, poti sa te duci la operatorul de retea. Sau poti cauta pe magazin play ( sau de unde downloadezi jocuri tu) limbi pentru telefon.
Nici eu nu am habar mult de engleza, insa totusi am telefonul setat in engleza. Nu imi este dificil, majoritatea functilor au pictograme.

| WWB explică (pentru D3I3):

Multumesc pentru sfat.
Am descoperit si alte disfunctionalitati. Cum ar fi ca am Mb dar nu ma pot conecta la internet. Accepta doar wireless. Nu ma ajuta. Mie imi trebuie internet pe telefon cand nu sunt acasa. Cred ca am sa spun: "multumesc pentru cadou" si am sa-l returnez.