| Gimmy97 a întrebat:

Am primit mesajul asta de la Vodafone alaltaier "Ai utilizat traficul total inclus in abonamentul si extraoptiunile tale"
Asta inseamna ca voi avea cost suplimentar?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Asta inseamna ca voi avea cost suplimentar?"

fără îndoială!

Bula
| Bula a răspuns:

Nuuuuu! tongue
Iti vor trimite "bonificatii" suplimentare. Evident, contra cost big grin

| Gimmy97 explică (pentru Bula):

Pai eu am consumat doar 1.6 GB din cei 2GB pe care ii am in abonament, si nu am sunat in afara tarii sau ceva de genu.

| Bula a răspuns (pentru Gimmy97):

Atentie!
Mesajul primesti inaintea consumarii complete ai resurselor.
Daca mai ai ceva aplicatii care functioneaza prin internet, atunci cu ele poti depasi cadrul tau, chiar daca nu le folosesti cu intentie! Astfel de aplicatii sunt Messenger, Meteo, Mail etc. care comunica cu serverele in continuu, in backgound, fara sa observi.

| Gimmy97 explică (pentru Bula):

Din momentul in care am primit mesajul nu am mai activat absolut deloc datele mobile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Descarca si tu cativa GB si da cateva sute de mesaje la numere cu supra cost ca sa ai si tu factura cu cel putin 1000 euro cost suplimentar.

| Gimmy97 explică:

Tocami am apelat la *123# si imi zice "cost suplimentar: 0.00 EUR
Deci cred ca totu le bine happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gimmy97):

Inseamna ca i-a luat deja de pe card.