| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Am primit o super oferta de la cineva cu un iphone 5. Pe baiat il cunosc si mi-a spus pe Facebook ca imi da un iphone 5 pe 300 lei. Am ajuns la locul stabilit pentru intalnire si mi-a dat telefonul sa ma uit la el. Telefonul arata bine si era insotit si de incarcator+ husa. Am umblat pe el si mergea bine. Nu era replica deoarece avea chiar ios 9.03 sau ceva de genul. Telefonul avea o dunga subtire de sus pana jos aproape neobservabila in partea stanga. Cand i-am zis sa ii dea resetare ca il cumpar mi-a zis ca o fost a nepoatei lui iar ea nu mai tinea minte parola la icloud. Si mi-a spus ca daca ii da resetare poate ii va cere parola si nu va avea de unde so puna si va ramane blocat. M-am gandit putin si i-am spus ca nu vreau din cauza ca nu stie parola. Acesta mi la lasat la 250 lei numai ca sa il dea ca avea nevoie de bani. Nu am acceptat. Ce sa fac? Are ceva daca nu stie parola la icloud? daca dau resetare imi va cere parola la aprindere dupa resetare? Telefonul arata calumea, dunga era neobservabila dar nu mai stia parola la icloud.

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Mai mult ca sigur e sterpelit de undeva. Parola de la icloud se poate recupera pe mail daca il cunoaste. E ceva magarie la mijloc mai mult ca sigur.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pare marfa furata...

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim explică:

Cand l-am intrebat daca stie emailul asociat cu contul de icloud mi-a spus ca nu. Deci sigur ii furat

| Zaygon a răspuns (pentru AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim):

Nu are rost sa te trezesti cu politia la usa.

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim explică:

Inteleg happy am mai patit ceva de genul a um ceva timp. Cum vreo 2 luni luaseram un telefon la schimb si am aflat ca e furat si eram amenintat de cineva ca vine politia la mine si ca a aflat ca telefonul a ajuns la mine. Pana la urma am ignorat mesajele tipului si l-am ignorat iar mai apoi am dat telefonul repede. big grin