| Adrianncv a întrebat:

Am primit un mesaj de la Orange că am datorie 584 lei dar nu stiu de ce că eu nici nu mai sunt abonat la ei, eu eram acum 5 ani abonat la ei și acum se găsesc să îmi trimita mesaj, ar trebui sa nu îi bag in seama sau să plătesc?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa platesti. Ai ramas dator. Se pare ca este ultimul avertisment inainte sa ajungi pe lista neagra.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dupa 3 ani oricum se prescrie datoria. Daca vine executor judecatoresc sa-l verifici daca este legal (multi executori nu sunt inscrisi la instante) si daca da, in 15 zile sa contesti in instanta. Atentie! Verifica si daca adresa de e-mail sau sms-ul sunt de la ei. Sunt multe mesaje spam.

| Dragobeta a răspuns:

Unde ai primit mesajul ala? Nu pe numar de Orange?

| KovacsB a răspuns:

Nu-i mai baga in seama si sa nu le raspunzi la tel sau mesaj.