| roby_6607 a întrebat:

Am primit un stick usb Sony de 32gb, in proprietati il vede 32gb, am incercat sa-l formatez ntfs sa pot bafa fisiere mai mari de 4gb dar nu se poate,am revenit la fat32, mentionez ca am incercat sa-l formatez ntfs pe mai multe pc-uri,cu mai multe programe de gen,cu ubuntu,in xp,in win7, credeti ca este fake?

6 răspunsuri:
| ionutzz1994 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema de dimineata cu un stick de 8 gb, dar l-am formatat prin Ntfs si acum merge, acum nu stiu daca este fake, dar exista o probabilitate

| roby_6607 explică (pentru ionutzz1994):

Problema e ca nu merge sa formatez in ntfs, imi da eroare la sfarsit, dupa care trece in format raw, si trebuie sa-l formatez iarasi fat32 ca sa-l vada pc-ul

| Asashima a răspuns:

Buna, sincer, cred ca e fake pentru ca pe un stick de 32 gb care este super mare, trebuie sa intre fisiere de toate marimile happy, deci imi pare rau pentru tine crying sper ca te-am ajutat, funda?

| roby_6607 explică (pentru Asashima):

Daca e in format fat32 nu suporta mai mult de 4gb, indiferent ca e de 8gb sau mai mare, eu asa stiu

| Asashima a răspuns:

A..atunci inseamna ca am gresit eu, scuze dar oricum daca l-ai formatat si nu iti merge, atunci nu prea ai ce sa-i faci...eu zic ca e fake...sad

| SergiuTechFreak a răspuns:

Formateaza-l " exFAT " si iti va intra fisiere mai mari de 4 Gb.winking