| BODYSS a întrebat:

Am pus o parolă la telefon,(am un HUAWEI Y560-L01) PIN mai exact, după ce l-am deblocat am observat că nu mai pot dezactiva funcția de deblocare și nici în modul de glisare nu îl mai pot pune. Nu mai vreau să am parolă pe el, dar nu merge... îmi spune așa: "Necesită ca telefonul dvs. să fie deblocat înainte de utilizare" nu înțeleg ce trebuie să fac... confused sper că nu trebuie să d-au resetare din fabrică că am multe aplicații, jocuri, etc. și nu vreau să le pierd. :-( ajutor pls.

Răspuns Câştigător
| MadHOuse a răspuns:

Salut!
Trebuie sa stergi acreditarile:Te duci in setari->securitate putin mai jos vei gasi stergere acreditari, apoi iti poti pune telefonul pe glisare.

3 răspunsuri:
| TibiGeGe a răspuns:

Pai frate, ca sa dezactivezi parola trebuie sa si confirmi (adica sa scrii de 2 ori parola), sau poate esti conecrat pe cont gmail si ti-ai dat blocare de pe alt telefon/pc. Esti sigur ca nu e pinu de la cartela?

| BODYSS explică (pentru MadHOuse):

Mersi mult frate! te pup :3

apropo, ce inseamna mai exact acreditari? (adica ce sunt ele?)

| MadHOuse a răspuns (pentru BODYSS):

Este un fel de certificat care cripteaza parola respectiva pentru o securitate sporita.