| Gabryel_Cornel_1995 a întrebat:

De curand am achizitionat un laptop si as vrea sa stiu daca este normal sa se descarce bateria repede adica 37% cam intr-o jumatate de ora.

Răspuns Câştigător
| BadBoy99 a răspuns:

Nu este normal sa se descarce asa repede. Are vreo problema. Daca abia l-ai cumparat inseamna ca ai si garantia. Du-te la ei si spune-le problema. Sigur te vor ajuta xD. Fundaaa?

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Depinde de activitate, daca ai lucrat doar in word sau alt program din asta e una, daca ai fost intr-un joc ce utilizeaza intensiv toate resursele calculatorului, este alta. Consumul de energie poate sa se dubleze sau chiar mai mult.

| CinevaNou a răspuns:

Cate ore ar trebui sa tina?

| Gabryel_Cornel_1995 explică (pentru CinevaNou):

Pai la caracteristici scrie ca tine 5 ore

| CinevaNou a răspuns (pentru Gabryel_Cornel_1995):

5 ore ar trebui sa tina daca nu faci nimic pe el, tinand luminozitatea si restul pe minim, fara programe pornite, etc.
Daca te joci sau te uiti la filme hd, ti se cam imparte in jumatate timpul...

| Gabryel_Cornel_1995 explică (pentru CinevaNou):

Chiar aia e ca eu nu fac aproape nimic pe el decat ce stau putin pe net si atat

| CinevaNou a răspuns (pentru Gabryel_Cornel_1995):

Pai depinde ce faci pe net... youtube si jocurile flash/miniclip mananca si ele destul. Daca stai sa citesti ar trebui sa tina 5 ore... daca nici asa nu tine ar trebui sa le faci o vizita. Oricum nu o sa-ti schimbe bateria decat daca tine extrem de putin fata de cat ar trebui si asta doar in primul an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un laptop nou daca il folosesti, i se descarca bateria cam in 3 ore normal. Deci clar ceva nu este in regula. Te sfatuiesc sa mergi cu el la garantie si sa-ti inlocuiasca bateria cu una noua. Sigur se va rezolva. Nu uita sa te duci cu chitanta si cu, cutia originala a produsului.

Daca totusi vrei sa te tina mai mult, incearca sa-i dai luminozitatea mai mica si vei vedea o diferenta cam de jumatate de ora.

O zi placuta!

| NYK4u a răspuns:

Da, este destul de normal, depinde cat de mult il utilizezi, cat de bine ai formatat bateria etc.Al meu nu tine nici macar o ora bateriawinking