| Cristi151 a întrebat:

Am Samsung galaxy s3.
Am activat ceva chestie cu :"smile, cheese" la camera, si cand ma suna cineva trebuie sa spun answer sau reject ..Cum dezactivez funcția asta?

Funda

Răspuns Câştigător
| alex026 a răspuns:

Ce versiune de Android ai?

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Cred ca ai activat Smile shot.
Vezi la Shooting mode
aici pag 89-90:
http://www.att.com/support_static_files/manuals/Samsung_Galaxy_S_III.pdf

| anonimg a răspuns (pentru stlucian):

"Smile shot" este la pagina 96; dar ea se foloseste numai atunci cand detecteaza un zambet(deci face poza automat). Problema este ca lui Cristi151 ii apare cand este sunat.

Ori tu Cristi trebuie sa fii mai explicit: iti apare cand esti sunat sau cand faci poze? Eu nu am acel telefon; dar ti-am scris ca cei care te pot ajuta sa le fie mai usor.

| Cristi151 explică:

Deci.
Cand ma suna cineva imi apare sus poti folosi comanda vocala "answer sau reject"
La camera ..acolo unde e butonul de fotografiat scrie "poti folosi smile, shoot, etc"
Android 4.1.2

| alex026 a răspuns (pentru Cristi151):

Iti spune ca poti folosi, deci e optional, tot poti raspunde normal. Incerca sa cauti in setari control vocal si vezi acolo.

| Cristi151 explică:

Am rezolvat.
Trebuia sa intru la S Voice si sa dau pe setari!

Mersi alex pentru "Iti spune ca poti folosi, deci e optional, tot poti raspunde normal. Incerca sa cauti in setari control vocal si vezi acolo."

| alex026 a răspuns (pentru Cristi151):

Ma bucur ca te-am ajutat happy

| breby98 a răspuns:

Cauta atent prin setari.