| Kdjhdjdhdhh a întrebat:

Am scapat telefonul in apa si nu se mai aude deloc, ce as putea face in afara de a merge la service?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

1. Îndepărtezi bateria.

2. Dacă exista surplus de apă, il tamponezi usor cu un servetel.

3. Nu-l scutura!
Eu l-am zvântat si cu föhnul (uscatorul de păr) desi unîi zic ca nu e recomandat. Dacă o faci, nu folosi aerul fierbinte. Ai acolo un butonel care "imită" vântul călduț/ rece.

4. Si apoi, il afunzi in punga cu orez, incst sa fie acoperit complet, față/verso. Nici culoarea telefonului sa nu se vadă prin orez.
Îl lași macar 24h nemiscat, oricât de dor ti-ar fi de el.
Pănă atunci, te poți ruga. tongue
Iar, dacă nu esti credincios, e cazul să fii...))
Success!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Il pui in orez pentru 48 de ore (minim 2 zile) si nu-l deschizi deloc!

| darrio2007 a răspuns:

Trebuia bagat imediat in orez, inchis si cu bateria scoasa, daca permite. Cel putin 48 de ore. Am avut un Huawei in asemenea situatie si m-a mai tinut un an dupa asta. Dar erau probleme cu difuzorul, se auzea incet. Si o perioada se inchidea si se deschidea singur. Cateodata se auzea in interior un sfarait, ca si cum ai praji cartofi.

| ReddY25 a răspuns:

Nu mai ai mari șanse. și mama a pățit așa și încă ii mai pare răuhappy

| SuperCoolDude a răspuns:

Sa mergi la service.winking

| Eriii a răspuns:

A trecut destul de mult timp deci nu cred că mai merge ceva acum. dar am c8tit că c8ca ajuta să îl.bagi în orez sau cv de genul, caută în engleză pe tg clipuri și o să găsești ceva

| Endy22 a răspuns:

Sa mergi sa cumperi altul nouwinking