| VladMihai73825216156 a întrebat:

Am scăpat telefonul pe jos și acum s-a făcut o pată neagră-mov prin zona displayului, pe ecran, pata se extinde în timp. Ce pot să fac? Mai are rost să iau alt display sau nu mai pot folosi telefonul?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-l la un centru de reparat si iti vor spune acolo, daca se mai poate repara sau nu, daca trebuei schimbat displayul sau tot telefonul.

| FlavorOfLife a răspuns:

Asa a patit si sora mea, unde e mov merge mai greu displayul dar nu se mai extinde (sau era extins dar nu vezi cat e de afectat pana cand nu iei folia de tot jos )

| VladMihai73825216156 explică (pentru FlavorOfLife):

Prima dată era pata doar în partea de jos a ecranului și acum e aproape pe tot