| daia27 a întrebat:

Mi-am scapat S3-ul pe jos si cand l-am pornit avea o pata neagra intr-un colt si o dunga verde, subtire pe ecran. Ecranul nu este spart si touch-ul merge. Telefonul are vreo 4 luni, deci e in garantie. Ce se poate face?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Ma confrunt cu aceeasi problema! A-i putea te rog sa-mi spui ce s-a intamplat pana la urma? Ai dus telefonul si l-au reparat? Sau?

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Atata timp cat telefonul prezinta un defect din pricina ta,garantia ti se va anula pentru ca nu este un defect din vina lor ci din vina ta, asa ca garantia poti sa nu o mai iei in calcul. Display-ul ti s-a fisurat pe partea s-a interna de acolo si bubele pe care le prezinta. Solutia cea mai convenabil, financiar vorbind este sa te duci la service gsm de cartier si sa te interesezi, dar din ce stiu, un display de S3 este cifrat undeva pe la 500ron (!).

| dryft3r a răspuns:

Cred ca sunt pixeli defecti. Daca nu faci ceva se vor extinde pe tot ecranul pana nu vei mai vedea nimic. Nu sunt sigur.

| daia27 explică (pentru dryft3r):

Da, deja a inceput sa se extinda pata

| PuFiLiCi98 a răspuns:

Depinde daca mai este valabila garantia. Daca pe exterior nu se vad urme, inauntru poate fi vreo problema, dar tinand cont ca o sa le explici ca "nu l-ai scapat ", etc cred ca ai sanse de 80% sa ti-l repare. Eu am avut softul schimbat, deci ceva vizibil, si mi l-au resoftat, nu am avut probleme. La fel cu un alt telefon LG KP502, am avut o problema majora, l-am scapat in apa, si mi l-au reparat. Nu e asa usor sa iti dai seama ...doar ca sunt arse cateva componente in cele mai multe cazuri, ceea ce nu poate dovedi nimeni ca tu ai cauzat problema.In plus nu furnizorii de telefonie "pierd" timp si componente, ci producatorul care promite garantie.

| daia27 explică (pentru PuFiLiCi98):

Urme vizibile nu sunt, o sa incerc sa vad ce o sa-mi zica..bine ar fi sa pot rezolva cu garantia.