| Leonard_Marcu_1995 a întrebat:

Am si eu o problema cu mobilul: e un HTC Desire HD, iar de cateva zile, se stinge singur si se aprinde cand vrea. In plus, cand vreau sa-l aprind, merge pana la un punct, se inchide si apoi incearca iar sa se porneasca. De obicei il las sa-si faca de cap si dupa 1 ora sau 2, isi revine, pana cand se inchide singur iar. Cred ca e o problema cu unul din fisierele android, pentru ca am vazut odata, cand s-a deschis, ca pe ecran scria faptul ca un anume fisier android, nu raspunde. Ce pot face? Bine, probabil trebuie dus la un service, dar vreau "sa-l rezolv" singur. Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Eu ma gandesc la ceva hardware, si anume bateria sa nu faca contact 'properly' cu locul din telefon destinat acestui proces.

| Leonard_Marcu_1995 explică (pentru miTzuliK93):

Pai am mobilul asta de cateva luni si niciodata nu l-am scapat. Am incercat acum, partea cu bateria si se pare ca e totul ok. Problema e ca mereu, se aprinde, dureaza 25 de secunde si apoi se inchide si ia procesul de la capat...