| Alexssd12sfd a întrebat:

Am si eu o problema.De când mi-am reîncărcat telefonul nu imi mai merg datele mobile, adică 1 minut nu imi merg deloc apoi 1 minut prind doar H+ apoi iar nu mai merg deloc si tot asa. Inainte prindeam doar 4G.Ma poate ajuta cineva
?

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Ar fi de ajutor in primul rand sa spui si in ce retea esti.
In al doilea rand fiecare retea de telefonie din Romania trebuie sa aiba anumite setari pe care poti sa le faci manual (de obicei se face automat). Cauti pe internet setari internet Vodafone/telekom/digi sau ce retea ai tu si acolo sa iti arate ce trebuie sa faci.
Daca nu te descurci, te duci la un centru Vodafone / telekom / digi si le spui problema si o sa te rezolve ei.
Succes!

| Alexssd12sfd explică (pentru Evolution):

Sunt in Telekom si am făcut deja setarile si nu a mers. Multumesc oricum