| PetcuIustin a întrebat:

Am si eu o problema. Ieri, am primit un apel telefonic de la "un robot" care vorbea in limba engleza, si a sunat cu număr necunoscut, iar la 5-6 secunde se închidea automat, zicând "My name is.......". Peste 2 minute ma suna același zicând la fel, cu nr necunoscut. Când verific mesajele, vad 2 trimise de robot cu numărul 1756 in care primul scria " 0050 is your Taxify activation code " iar in al doilea "0148 is your Taxify activation code". Ce se întâmpla? Mulțumesc de ajutor!

4 răspunsuri:
| CreepyCrow a răspuns:

Ti-a folosit cineva numarul in aplicatia respectiva

| Valentinaldoilea a răspuns:

Da, ti-a folosit numarul. Dar nu suna inapoi, nu trimite codul. S-ar putea sa ai de plata dupa asta.

| PetcuIustin explică (pentru Valentinaldoilea):

Dar de ce m-a sunat acel robot?

| Valentinaldoilea a răspuns (pentru PetcuIustin):

Pentru ca s-a folosit numarul tau. Si iti cerea sa-i trimiti codul pentru confirmarea operatiunii (care o fi fost).