| WeedGotMeCrazy a întrebat:

Am o problema destul de ciudata si nu stiu unde as putea sa o incadrez. Acum o luna am primit intr-o zi 35 apeluri cu necunoscut. Am raspuns o singura data iar persoana nu a vorbit timp de 3 minute. Apoi imi dadea cate 2-3 apeluri pe zi. Acum o saptamana insa, a sunat de 2 ori la 19:51 iar la 19:52 s-a dat de gol si a sunat cu numar. Am raspuns si tot asa nu vorbea. Am sunat imediat si imi intra casuta vocala. De cateva zile suna cu numar si nu vorbeste. Intrebarea mea este : cum e posibil sa ma sune un numar in repetate randuri si daca il sun imediat la interval de cateva secunde sa intre casuta vocala? Am incercat sa sun si cu nr meu. si cu ascuns si cu alte telefoane. Exista vreo logica? Este un numar robot? Help. Ma disperat

Răspuns Câştigător
| Elliana534 a răspuns:

Nu stiu, poate sa-ti fure nr daca raspunzi un anumit timp, poate sa sune sa iti faca cost suplimentar cu nr tau sa faca ce vrea. Nu am vazut asta nici odata si nici nu stiu cum se face... Baga din setari sa blochezi toate nr necunoscute si ala cand tea dat de gol

10 răspunsuri:
| TzaCaNeL a răspuns:

Te are in lista neagra a telefonului si automat cand tu il suni iti intra casuta. Daca nu o avea se respingea direct.

| WeedGotMeCrazy explică (pentru TzaCaNeL):

Dar am sunat si cu alte numere

| Elliana534 a răspuns:

Da exista, anumite programe care blocheaza apelurile = iti da ca nu e conectat sau cum ti-a dat tie casuta vocala. Unele tf le au din fabrica ca al meu altele il gasesti pe google Play. Nu mai suna si nu mai raspunde, asa aveam si eu pe candva care ma suna si nu i-am mai rasp si s-a oprit

| WeedGotMeCrazy explică (pentru Elliana534):

La mine continua de 1 luna, nu am raspuns decat de 2 ori, si cum am spus daca incerca sa blocheze apelurile, l-am luat prin surprindere si am sunat de pe alt numar si tot asa intra casuta vocala, Poate restrictiona toate apelurile? Si cu ce scop poate face toate astea?

| Elliana534 a răspuns (pentru WeedGotMeCrazy):

Nu stiu, poate sa-ti fure nr daca raspunzi un anumit timp, poate sa sune sa iti faca cost suplimentar cu nr tau sa faca ce vrea. Nu am vazut asta nici odata si nici nu stiu cum se face... Baga din setari sa blochezi toate nr necunoscute si ala cand tea dat de gol

| LeMousiqe a răspuns:

Poate te place, cineva.

| WeedGotMeCrazy explică (pentru LeMousiqe):

Tie daca iti place de cineva asa ai face? e putin aiurea

| LeMousiqe a răspuns (pentru WeedGotMeCrazy):

Nu,dar băieți ar face așa ceva!

| WeedGotMeCrazy explică:

0735293651 incearca sa suni si da-mi un raspuns

| Azµre a răspuns (pentru WeedGotMeCrazy):

Mda, răspunde căsuța vocală.
Ciudat, cred că cineva a avut o cartelă și își bate joc de tine.

| WeedGotMeCrazy explică (pentru Azµre):

Nu ar avea cum