| Sapp a întrebat:

Am si eu un telefon Orange Stockholm si nu stiu de ce imi merg unele jocuri asa de greu...in reluare mai bine zis...ce ar trebui sa fac ca sa imi mearga mai bine? funditatongue

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Vezi, s-ar putea sa ai memoria plina! Sterge din toate jocurile pe care nu le folosesti, incluzand cele de pe SD Card.
Ia-ti App2SD, si mutati toate aplicatiile de pe memoria interna pe SD Card. Se va misca mai bine daca va avea mai multa memorie.
Daca ai 15 mii de Widgeturi pe Desktop, stergele si pe acelea, sunt sigur ca nu ai ce sa faci cu 7 pagini pline de wideturi! Probabil doar un sfert le folosesti!
Daca nici asta nu merge, incearca sa vezi daca vreo aplicatie iti consuma multa memorie, sau iti distruge bateria..asta am gasit eu cu COIN DOZER care mi-a distrus telefonul.
Ia-ti Advanced Task Killer ca sa iti omoare aplicatiile care nu le folosesti pentru a avea mai mult RAM!
Daca nici asta nu merge, puneti tot ce ai mai important (Poze, contacte, muzica) pe PC si da Factory Reset.
Una din astea trebuie sa mearga!
Succes si sper ca te-am ajutat!

| Sapp explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Mersi mult de ajutor

| Sapp explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Apropo nu stii cam cat costa o tableta sau cutie cu care sa prin Wi-Fi?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE de jocuri şi de unde le-ai descărcat...

Telefonul este SLĂBUŢ : are memorie internă MICĂ, procesor slab, rami puţini, Android slab/vechi - vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/orange_stockholm-4082.php

NU te poţi aştepta să ruleze jocuri mai performante/noi!

Toate cele bune.

| catalingabriel1230 a răspuns:

Asta depinde de telu tau procesorul rami memoria starea de functionare mai multe