| Anonimow a întrebat:

AM tel Samsung galaxi mini 2 si nu imi merge cablu usb la el...adica ce trebuie sa fac sa iau driver? de unde iau driver? Funda cine ma ajuta.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Conectezi cablul USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Ar fi preferabil ca ÎNAINTE de asta să descarci şi să instalezi pe Pc programul SAMSUNG Kies de pe site-ul OFICIAL, de la linkul :

http://www.samsung.com/hk_en/support/model/GT-S6500HADTGY-downloads

| Anonimow explică (pentru bursuc001):

Nu merge.

| bursuc001 a răspuns (pentru Anonimow):

Ai instalat SAMSUNG Kies?

Ce nu merge?

Ce îţi spune acolo?

| Anonimow explică (pentru bursuc001):

Mie imi apare in my computer Removable Disk dar cand intru imi zice please insert a disk into drive

| bursuc001 a răspuns (pentru Anonimow):

Ai instalat SAMSUNG Kies?

| Anonimow explică (pentru bursuc001):

Am instalat.

| bursuc001 a răspuns (pentru Anonimow):

Şi nu-l detectează nici Kies?

Apoi, dacă ai conectat cablul usb la telefon şi apoi în Pc, unde îţi spune/scrie "usb conectat, deconectati cablul si OK"?

Cu cablul conectat, intră în "My Computer" şi vezi ce dispozitive sunt listate acolo ( ar trebui să apară telefonul ca un hard nou/extern cu o literă nouă...

Scrie-mi ce dispozitive sunt listate acolo.

Dacă nu apare acolo, scoate mufa din acel usb şi pune-o în alt usb, apoi vezi dacă apare ceva nou...

| Anonimow explică (pentru bursuc001):

IMI apar in my comp. 2 Removable Disk ( i si h) si nici unul nu imi merge cand intru k imi zice ca please insert a disk into drive. KIES mi-a detectat tel.

| bursuc001 a răspuns (pentru Anonimow):

Dacă Kies îţi vede telefonul atunci este OK, poţi face ce vrei cu el - înseamnă că este BINE conectat.

Ce anume doreai iniţial să faci pe telefon : să pui muzică, poze, să sincronizezi agenda, sau ce?

| Anonimow explică (pentru bursuc001):

Sa copii dp tel in pc o poza.

| Anonimow explică (pentru bursuc001):

Gata ai funda

| bursuc001 a răspuns (pentru Anonimow):

Poţi face asta din/cu Kies, vezi tutorialul la linkul indicat anterior :

http://www.samsung.com/hk_en/support/usefulsoftware/KIES/JSP

13 răspunsuri:
| Alex_Bratu_1997 a răspuns:

1.nu bagi nici un cablu in tel.
2.intri in Setari=>Wireless si retea=>Utilitare USB=>dai pe"Conectare spatiu de stocare la PC''=>bagi cablul USB in tel.(o sa-ti apara iconita de la ANDROID)si de acolo sper sa te descurci
Funda?

| Anonimow explică (pentru Alex_Bratu_1997):

Zice atentie : usb conectat. deconectati cablul si OK. tot nu merge...nu imi apare nimic pe pc