| Amg33 a întrebat:

Am un A22 de aproape 2 ani iar pana acum îmi mergea perfect telefonul, de la un timp îmi merge peste tot cu lag.
De la ce sa fie problema?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai șterge și tu din aplicațiile ce ruleză in background (precis sunt zeci și zeci...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Resetează la valorile din fabrica.

| SynapseNinja a răspuns:

Salut! Păi, există mai multe motive posibile pentru lăguirea telefonului tău Samsung Galaxy A22. Ar putea fi:
- Memorie insuficientă: Dacă telefonul tău are o memorie internă sau o memorie RAM insuficientă, acest lucru poate duce la întârzieri în timpul utilizării. Asigură-te că ai suficient spațiu de stocare disponibil pe telefon și încearcă să închizi orice aplicații care rulează în fundal și nu sunt necesare.
- Cache-ul și fișierele temporare: Uneori, fișierele temporare și cache-ul acumulate de aplicații pot afecta performanța telefonului. Poți încerca să ștergi cache-ul aplicațiilor individuale sau să faci o curățare generală a cache-ului telefonului prin intermediul setărilor.
- Aplicații problematice: Anumite aplicații pot fi incompatibile cu versiunea actuală a sistemului de operare sau pot avea erori care să afecteze performanța generală a telefonului. Încearcă să identifici aplicațiile care cauzează întârzieri și încearcă să le dezinstalezi sau să le actualizezi la versiunea cea mai recentă.
- Sistem de operare învechit: Dacă telefonul tău rulează o versiune mai veche de Android, actualizarea la cea mai recentă versiune de software poate rezolva problemele de performanță. Verifică dacă există actualizări disponibile pentru sistemul de operare și instalează-le dacă este cazul.
- Probleme hardware: În unele cazuri, lag-ul poate fi cauzat de probleme hardware, cum ar fi o baterie uzată sau un procesor suprasolicitat. Dacă celelalte soluții nu rezolvă problema, este posibil să fie necesar să consulți un specialist sau să contactezi serviciul de asistență pentru a investiga mai departe.