| Intrebari373626 a întrebat:

Am facut un schimb de telefoane pe olx, telefonul meu mergea perfect nu avea nici o problema la fel si celalalt cu care il schimbam. Am facut schimbul si dupa ceva timp imi scrie ca telefonul nu merge(atat timp cat la fata locului a avut ocazia sa il verifice), iar acum imi cere telefonul inapoi. Vi se pare corect? A fost ceva ilegal? Sa imi spuneti ce as putea face.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este corect ce iti solicita, nu este nimic ilegal si tu nu trebuie sa faci nimic, atata timp cat schimbul s-a facut cu verificarea telefoanelor.
In timpul trecut de la schimb telefonul se putea defecta, din vina lui sau chiar fara vina lui, dar tu nu ai nici o vina si este problema proprietarului actual.

| Intrebari373626 explică (pentru Ioandelasal):

Exact asta i-am zis si eu dar tot o tine pe a lui

| Ioandelasal a răspuns (pentru Intrebari373626):

Nu-l baga in seama, vorba ceea: "Cainii latra, caravana trece"!

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai incredere in Ioandelasal! Este jurist de meserie dar si eu iti raspundeam la fel. De unde stii ca nu l-a stricat el?

| darrio2007 a răspuns:

Nu da nimic înapoi. L-a probat, l-a luat, adio. Nu are ce să-ți facă.

| Sofer a răspuns:

Nu faci nimic. Păstrezi telefonul. La stricat și îl vrea înapoi pe al tău. rolling on the floor

| Zuzu1991 a răspuns:

2. ORICE telefon dupa ce iese din garantie se poate strica oricand, asta e riscul la un telefon la mana a doua care trebuie asumat de cel care il primeste, asta NU e vina ta, in nici un fel

1. ala l-a scapat in apa, l-a uscat, si acum isi vrea vechiul telefon inapoi, EVIDENT
iar evident, o sa zica ca nu a facut asta... POATE SA DOVEDEASCA?!?

| Legion7X a răspuns:

Schimbă nr.

| NotNamed a răspuns:

Ce psihologie de tot rahatul incearca sa faca omul manca.ti.as... E clar că telefonul merge ok, doar ca ori s-a saturat repede de el, ori a primit o oferta mai buna, ori ti.a falsificat telefonul si vrea sa.ti de.a un fake. Nu face niciun schimb. Sunt curios de telefoane ati facut schimb de s-a razgandit imediat.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Nu fa schimb la loc... unde suntem, la gradinita? n-ai cum sa te mai razgandesti odata ce faci un schimb, nu esti pe Emag ca sa-i dai retur.

| al0o0o0 a răspuns:

Daca l-a verificat la primire si asa nu cred ca are dreptul sa ti-l ceara inapoi. Probabil l-a stricat el si ca tot romanul incearca si el sa-si ia banii inapoi sa zic asa.

| AlexAL275 a răspuns:

S-a făcut schimbul, pa pa. Nu ești pe Altex sau eMAG să returnezi produsul înapoi. Ia-ți altă cartelă și nu te mai gândi la asta.