| jeek0 a întrebat:

Am un "asha 302". Nu reusesc sub nici o forma sa vad videoclipuri online, inclusiv youtube. Am facut toate setarile my acces point, my streaming, my web. am dat activate, am restartat. Nimic. Merge pana la 80% si nu mai incarca. Sunt pe wifi, in franta. Multumesc

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la Setari > Configurare > Setari configurare implicite, apoi sterge (din optiuni) toate chestiile de acolo. Mergi inapoi la Setari Personale si sterge iar tot. Apoi, tot la Setari Personale, apasa "adauga" > "web", dar nu seta nimic. Apasa doar inapoi.
Acum mergi la Setari > Conectivitate > Conexiune internet > bifeaza intreaba intai. Opreste si reporneste telefonul FARA SA SCOTI CARTELA SIM. Daca vei scoate cartela sim, setarile se vor reseta. Dupa ce ai repornit telefonul, conecteaza-te la Wi-fi si vezi daca merge.

| jeek0 explică (pentru anonim_4396):

Merge pe wi fi, merge internetul, nu merg doar videoclipurile online. daca intru pe youtube incarca pana la 80% si nu mai face nimic. pe alte situri am reusit sa copii videoclipuri si se vad doar copiate. ar trebui sa mearga si online direct pe site

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca reteaua WIFI are restrictii in accesarea unor siteuri securizate. Puteti incerca alta retea wifi. Daca problema persista, vizitati cel mai apropiat service.

| jeek0 explică (pentru anonim_4396):

Nu are nici o restrictie, imi merge laptopul, telefonul intra pe alte situri securizate fara probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Efectueaza o copie de rezerva, si da-i revenire la setarile din fabrica.

| jeek0 explică (pentru anonim_4396):

Nu merge.am incercat. acelasi lucru.cred ca e o chestie de setari sau trebuie dat un update

| jeek0 explică (pentru jeek0):

Alte idei? dau funda daca reuseste cineva sa imi dea o explicatie rezonabila

| GabiiHa? a răspuns:

Poti sa-mi spui ce iti scrie? Adica, se incarca si se opreste?
Te intreb pentru ca eu am avut Asha 302, cautam Satana Cartoons, se incarca 100% si pana la urma imi scria "Ne pare rau. Linkul nu poate fi deschis, deoarece streamingul video nu este acceptat. Cu acest telefon puteti descarca doar videoclipuri.".

| jeek0 explică (pentru GabiiHa?):

Se incarca pana la 80% si nu mai face nimic. imi da mesajul "no respons try again"