| Alexandru0007 a întrebat:

Am un BlackBerry C...e si nu se deschide telefonul cand imi bag cartele vechi de Vodafone (de acum 10 ani) dar cu cele aparute acum merge.Stie cineva cam care ar fi problema? Cartelele vechi merg pe alt telefon al meu.Ideea e ca vreau sa renunt la vechiul Nokia pentru BlackBerry.

1 răspuns:
| UsualBoy a răspuns:

Depinde de frecvența GSM pe care o are telefonul. frecvența SIM-ului tău nu poate fii găsită de telefon. Încearcă să mergi la orice reprezentant al telefoniei și îți va schimba SIM-ul vechi cu unul nou, a cărui frecvență o va găsi BlackBerry-ul tău.