| ZaraZaraPerlin a întrebat:

Am un card sd in telefon si pana acum nu s-a intamplat nimi cu el si il am cam de o lună. Iar acum nu pot sa ma uit la poze sa fac poze sau sa intru pe aplicații si îmi arata ca nu sunt instalate. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Inseamna ca e stricat. Baga-l la calculator si sterge tot de pe el si formateaza-l.

| Blacky6 a răspuns:

Problema asta este fregventata de mai multi oameni printre care si eu,nu stiu daca metoda asta va functiona si la tine dar la mine a mers,uite ce trebuie sa faci:
Scoate cardul din telefon,vezi daca in locul unde introduci cardul este praf sau altceva, ca sa te asiguri sufla in acel loc si apoi introdu iar cardul.
Daca nu a mers asa, incearca sa introduci cardul intr-un fel de suport USB sau cum se numeste si sa il introduci in PC, daca nu-ti apare inseamna ca e stricat, dar daca i-ti apare formateaza-l si ai scapat.
Daca nu a mers nici o varianta i-ti sugerez sa-ti cumperi alt card deoarece nu sunt scumpe deloc...adica unul de 8-16 GB ii undeva intre 33 si 47 lei.