| xBesTLifeX a întrebat:

Am un Evolio M5 cu Android 4.4.2 KitKat, am facut Update la Android 5.0 LolliPop. Dupa cateva zile de la Update ma jucam si s-a blocat, i-am scos bateria si am dat sa il pornesc si isi facea iar Update, nu stiu de ce, si acum de 2 zile intr-una isi tot face update, ieri nu am putut deloc sa il folosesc. Am dat de 4 ori resetari din fabrica din recovery si merge ce merge si se inchide iar si isi face, nu il pot folosi deloc. Ce pot sa fac? Ca nu gasesc ROM pentru el, si nu am chef sa merg sa dau 30 lei la service cand il pot face acasa.

4 răspunsuri:
| xBesTLifeX explică:

Gasesc si pentru el?

| Boisteanu_Daniel_1979 a răspuns (pentru xBesTLifeX):

Daca nu ai rezolvat inca cu telefonul...
cauta cu numele de Okapia Magic X fi gasesti o gramada, aseara din prostie am gasit ei eu pentru al meu si merge.succes!

| xMentalistul a răspuns:

Cauti firmware de fabrica pentru el si folosesti odin ca sa il resetezi complet.Parerea mea e ca ai luat softbrick.Mult succes!

| Boisteanu_Daniel_1979 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu, sincer nu stiu de unde pot lua din nou firmware