| Gabriel_Daniel_1999_eXgh a întrebat:

Am un Huawei p20 lite și în urma cu o zi l-am băgat puțin în apa vreo 10 secunde.L-am lăsat asa sa se usuce pana a doua zi și când l-am pornit mergea tot dar după ce mi s-a terminat bateria când l-am pus la încarcat îmi scrie ca telefonul se încarcă dar nu îmi baga deloc curent..Nu îmi apare fulgerul ala de la baterie când se încarcă..Am 2 % și dacă pun la încărcat rămâne asa și dacă îl scot în 30 secunde se închide. Stie cineva exact ce sa aibă? Când bag puțin mufă se aude sunetul la încarcare dar nu se incarca.

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Mai trebuie să il bagi in apă vreo 30 secunde.

| Edmonds2342 a răspuns:

Asigură - te ca în mufă de încărcare nu s-au infiltrat impurități

| GanduriDeCafea a răspuns:

Incearca un alt incarcator cu amperaj mai mare. Este posibil sa fie o problema cu acumulatorul.

| Ilie_George_1988_BpJm a răspuns:

Daca e " rezistent la apa" du-l la garantie aa ti-l schimbe pe motivul ca nu e capsulat bine.