| uscat2222 a întrebat:

Am un Huawei p20 pro și vreau sa știu când apare Android pie?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Din 6 august 2018 e disponibil pentru public

-----------------------------
-- Sărbători frumoase --

| gelu1970 a răspuns:

Au început de scurt timp să facă update.
Ce nu se știe de moment e ordinea țărilor unde o să facă update și când.

| cfrtobias a răspuns:

Ai incercat sa faci update sigur nu ai? mergi la setari (settings), apoi la About Phone (despre telefon) si ulterior la System Update (update de sistem)

| venividivici2017 a răspuns:

O sa ai de asteptat, iti spun sigur.Intai o sa se lanseze P30 Pro cu Andoid Pie, iar apoi oti dai seama ca flagshipul mai vechi o sa beneficieze de un update.In cazul de fata, ultimul software il detine Mate 20 Pro.Deci o sa dureze, piate Martie-Aprilie, asta dupa lansarea lui P30 Pro. Eventual iti poti descarca un beta dar asta pe raspunderea ta, iti poti distruge telefonul.

| Josh52 a răspuns:

Ar trebui sa meargă