| 19Mary19 a întrebat:

Am un Huawei P30 Pro. Din greșeala, am setat volum maxim pentru notificări și nu mai știu cum sa schimb. Pot sa schimb tonul dar nicicum nu găsesc de unde se schimba volumul (strict pentru notificări).

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Setari - Sunete - Ton de apel ar trebui sa fie.
Asa se numeste cel putin pe P10 Plus.

Sunetul pentru apeluri telefonice e Apeluri (vocea interlocutorului in timpul unui apel in desfasurare).
Media se intelege de la sine: muzica, video, etc
la fel Alarme.

Pe net gasesc ca e acelasi reglaj cu sunetul apelurilor telefonice (primite):

glisați nivelurile de volum până unde doriți:
volumul conținutului media: muzică, videoclipuri, jocuri, altele,
volumul pentru apeluri: volumul celeilalte persoane în timpul unui apel,
volumul soneriei: apeluri telefonice, notificări,
volumul alarmei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NLS):

"Pe net gasesc ca e acelasi reglaj cu sunetul apelurilor telefonice (primite):"

Da, exact așa e și pentru p30 lite

2 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Apasă pe butoanele de volum.