| Misha4217 a întrebat:

Am un iphone 3gs. daca ma conectez prin wifi la un modem zte wlan. merge ..am o intrebare notebokul meu tot are Wifi programa as putea ma conecta cu telefonul la notebook ..sa stau pe internet ..va rog lamuriti-ma/

3 răspunsuri:
| vrelian a răspuns:

Deci c e are iphonul tau inautru acelasi lucru il are si un laptop. wifi este pentru a receptiona un semnal.semnalele le emite doar routerele. wifi astea nu sint programe sint device-uri ca si cum este placa video sau placa de retea.Si normal la calc iti trebuie si un driver pentru a fi functionale.iar aceste wifi [pot receptiona orice semnal emis de un router. unele routere sint codate si chiar de tu il vezi cu wifi nu il poti accesa ca nu ai acel cod.chestii de genul asta. exista totusi ceva un router to go care il iei cu tine in buzunar, in masina si asa mai departe.este mic ca si un flesh drive si poate da internet la 5-6 dispozitive odata.dar acest routwer trebuie cumparat adica abonament la o companie ceva.insa da ca ai acasa deja net si ai si un router nu se mai merita sa mai dai si alti bani lunar pentru alt net doar sa ai net asa pe oriunde.bine daca ai bani si nai c e face cu ei poti sa iti faci orice moft.dar asa cum am zis cineva pe aici este o sursa care emite semnalul-routerul si o sursa care receptioneaza acel semnal-wifi, wirelessul tau din telefon sau calc.

| Hackz0r a răspuns:

Pai notebook-ul prinde wifi nu emite deci nu te poti conecta cu telefonul..cu notebook-ul te conectezi la Wifi.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Misha4217 explică (pentru Hackz0r):

Aaaa//mersi //de raspuns