| yonutzmircea18 a întrebat:

Am un iphone 4 cu firmware 02.10.04 si cu ios 4.1.Pentru recunoasterea cartelei folosesc gevey cu SAM. Vreau sa-i dau update.Trebuie sa cumpar alt gevey?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca nu ai de gand sa il faci neverlocked(chiar daca o sa te coste mai mult) o sa tot cumperi gevey daca vrei alt soft. Deci da, trebuie alt gevey...

| mont a răspuns:

Trebuie alta modalitate de decodare, idealul ar fi sa il faci neverlocked. Altfel poti incerca sa mergi la un service sa iti faca update doar la iOS cu pastrarea actualului baseband sau sa iti schimbe gevey-ul.