| Daniel_Lupu_1991 a întrebat:

Am un iphone 4 si mi-a scapat in apa....se stinge si se aprinde incontinuu si difuzorul nu merge...ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PAi daca s-a petrecut acum cateva minute baga-l in orez sau scoate bateria si las-o la uscat, daca nu du-l la un service gsm

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca faptul s-a petrecut acum cateva minute, il pui in orez. si il lasi asa pana maine.

| fataciocolata a răspuns:

DAcas-a intamplat recent, scoate-i bateria si las-o la uscat sau baga-l in orez si lasa-l 24 de ore. Daca s-a intamplat in urma cu mai mult de doua minute, ma tem ca este prea tarziu.Il poti duce totusi la un service sa vezi ce se poate face. Funda?

| zTonia a răspuns:

Si unui preieten de al meu i s-a intamplat asta, dar in doua saptamani i-a revenit si acum chiar nu mai are nimic

| Daniel_Lupu_1991 explică (pentru zTonia):

Pai si nu i a facut nimic? L a lasat asa si si a revenit singur?