| JulianaMark a întrebat:

Am un iPhone 4 si l-am scapat pe jos. insa nu de la inaltime mare si avea carcasa oricum. in momentul acela mi s-a inchis si nu se mai aprindea. cand am ajuns acasa l-am bagat la incarcat si imi apare semnul de la Apple apoi se stinge iar, dupa aceea iar pe aprinde si tot asa. Si cand il scot de la incarcat se stinge de tot si nu se mai aprinde. straight face aveti idee ce ar putea sa aiba?

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Tata lucreaza la service si i-am explicat cum stau lucrurile,,, tata crede ca in urma cazaturi nu stiu cum telefonul a revenit la setarile din fabrica! de aceea iti apare iphone si toate celelalte chestii. Tata spune ca acum telefonul trebuie activat folosind itunes facand in felul urmator:
daca ai un calculator intra pe google si descarca cea mai noua versiune itunes. Dupa ce ai instalat itunes in calculatorul tau introdu telefonul conectat la cablu de date in calculator in timp ce itunes este pornit.Si de aici este foarte simplu iti va aparea pe ecran la pc ceva la care trebuie sa dai ok apoi telefonul va reporni si apoi il poti folosi! SUCCES!

| iulianh a răspuns:

E posibil sa ti se fi stricat "placuta de baza" si de aceea nu mai poate parcurge toti pasii pentru deschiderea normala a mobilului. E posibil sa coste cam mult sa o inlocuiesti.

| JulianaMark explică (pentru iulianh):

Ai idee cat?

| JulianaMark explică (pentru iulianh):

Acum, l-am bagat la incarcat si s-a aprins, insa imi apare pe eran "iPhone" si cand apas pe buronul din mijloc scrie 'emergency call/start over/cancel" apoi daca stau start over imi apare "connect to itunes" ceva de genulstraight face imi vine sa mor, ca il am cam de 1 luna

| JulianaMark explică (pentru iulianh):

Iar daca il bag in pc, cu cablul de date imi apare asa cum am zis semnul de la Apple, apoi se stinge si iar se aprinde.

| AmintiriDureroase a răspuns:

Probabil ca i s-a stricat un circuit ceva.eu nu iti pot spune nimic cel mai bine ar fi sa il duci la un control si sa vezi ce are.

| AnnELisCafe a răspuns:

Pai un fir de la Intrebosst s-au Poti sa il duci la facut.Primesc Funda?

| Biruitoru_dondragos_1995 a răspuns:

Nu stiu ce vrei tu sa faci dar eu zic sa nu ati mai cumperi i phone pentru ca se strica foarte repede un prieten de al meu la aruncat an pat si i sa bulit placa de baza iar eu am scapat un Samsung galaxy s+ pe jos faca husa si nu a patit nimic decat sa zcariat pe spate

| mihhael a răspuns:

Incearca sa il bagi in recovery mode si sa ii faci un reset din ituns daca merge o sa iti porneasca daca nu poate face resetare inseaman ca are ceva cu placa de baza...