| anonim_4396 a întrebat:

Am un iPhone 4s blocat pe UK TMOBILE ORANGE. La un service mi-au spus sa trimit IMEI daca am pe cineva in Anglia sa vorbeasca acolo ca il decodeaza free deoarece a fost cumparat de acolo. Ma poate ajuta cineva din Anglia? Sau stiti site-ul lor de telefonie?

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Imei-ul il aflii tastand *#06#. Orice service iti poate debloca telefonul. Nicaieri nu e gratis. Du-te la alt service ai spune-le ca vrei sa ii decodeze terminalul. Bafta

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Ti-l decodeaza gratis doar exact magazinul de unde a fost cumparat telefon (adica TMOBILE ORANGE) si asta doar daca a expirat contractul, si banuiesc ca trebuie sa ai si dovada achizitiei (bon fiscal, factura). Si trebuie sa le trimiti telefonul... In rest, cum zice GdX.