| Eremia-Fan_Alina_1993 a întrebat:

Am un iphone 4s si se descarca foarte repede..eu m-am gandit ca poate fi de la baterie..sa o schimb? voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Dariush a răspuns:

In general Bateria un iPhone se descaraca foarte repede.
Am multi prieteni care se confrunta cu aceeasi dilema.Ar fi o rispia de timp si bani sa iti schimbi bateria.

Dar daca totusi dispozitivul este vechi (putin probabil caci nu cred ca telefonul este atat de preistoric :]) bateria ar fi pututea fi problema, ceea ce totusi nu ar explica scaderi MAJORE de bateri, cam 30% in jumatate de ora fara sa pui mana pe el sau sa-i actualizezi vreo aplicatie.

In concluzie, iti recomand sa nu-ti schimbi degeaba bateria pentru ca iPhone-ul e un telefon bun dar singurul lui defect comun este ca bateria se descarca rapid.

Pt a evita asta poti incerca sa-ti golesti RAM-ul din cand in cand si sa nu uiti aplicati deschise (cum se intampla in majoritatea cazurilor).

NU iti uita internetul aprins sau Bluetooth-ul si mai ales WI-FI caci acestea sunt foarte costisitoare energetic happy

Sper ca ti-am fost de folos si ca te-am scutit de un efort inuti; Pupici :*

| Eremia-Fan_Alina_1993 explică (pentru Dariush):

Eu am facut toate setarile ca sa nu se descarce, si tot la fel e...dar inainte, cand l-am primit tinea mult mai mult.o sa-mi golesc ram-ul sa vad daca e vreo schimbare.

| Dariush a răspuns (pentru Eremia-Fan_Alina_1993):

In general prima utilizare a unui telefon are bateria cea mai mare.Ca sa eviti stricarea bateriei telefonului,cand primesti unul nou, indiferent de marca, joaca-te pe el, fai orice si adui bateria la 0, debea atunci pune-l la incarcat si lasa-l pana la 100%

Asta se pube la orice gaged happy

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu recomand sa schimbi bateria recomand sa mai opresti din aplicatiile care o solicita mult iPhone-ul...

| K0sti a răspuns:

Poate fi bateria, numai ca la iphone NU se schimba bateria ca la alte telefoane! Te costa manopera mai mult ca bateria! Telefon de fite!

| robysonyk a răspuns:

Mai putin Facebook si tea-i scos.

| Eremia-Fan_Alina_1993 explică (pentru robysonyk):

Te-ai* si cu siguranta facebook-ul e de vina laughing) fix facebook-ul