| x2gk9r a întrebat:

Salut…
Am auzit ca incarcatoarele fast charge cu cat se incarca repede cu atat se descarca mai repede…
M-am gandit sa dau o resetare tel meu si sa schimb incarcatorul dar nu stiu ce cap de incarcator sa schimb…am iphone 12

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este adevarat. Am un Huawei din 2019 cu incarcare rapida. Daca nu folosesc deloc internetul, mă tine bateria si 5 zile.

| Sekim a răspuns:

Afirmatia cum ca un telefon se descarca mai rapid daca folosesti un incarcator fast charge sau ca viata bateriei va avea de suferit depinde strict de tehnologia bateriei ( din ce e facuta si cum ). Din cealalta intrebarea a ta reiese clar o problema "deloc cunoscuta" la iPhone, bateria moare. Uita te in setari la starea bateriei tale si o sa vezi cu siguranta ca nu mai este nici macar aproape de 100%. Din nefericire, nu ai ce sa ii faci in mod special, schimbi bateria cand nu o sa mai tina deloc sau cand scade sub 70% viata ( daca imi aduc eu bine aminte ). Spor

| x2gk9r explică (pentru Sekim):

Sanatatea la baterie e 100
Ultima incarcare 99 a fost acum 2 ore
Iar acum la ora 22:30 mai am 58%.

| Xox0 a răspuns:

Tu acum cauti toate explicatiile posibile pentru descarcarea telefonului tau. Schimba-i bateria cu una noua, preferabil una cu o capacitate mai mare. Gasesti pe net.