| Marmeladaaaa a întrebat:

Am un iPhone 5 pe care l-am scapat pe jos de mai multe ori si s-a spart protectia, ultima data cand l-am scapat s-a spart display-ul. Acesta inca era functional, am rugat pe cineva sa ma sune ca sa vad daca merge, intr-adevar, telefonul suna dar nu puteam face nimic, butonul pe care pun telefonul pe silentios mergea, dupa cateva ore dupa ce mi s-a terimat bateria la telefon am incercat sa-l pun la incarcat, l-am lasat toata seara iar a 2-a zi cand am incercat sa-l aprind nu mergea. Cand l-am spart am observat ca telefonul era pornit deoarece se vedea lumina din ecran. Eu cred ca placa de baza s-a stricat la acesta, dar nu sunt singur. As vrea sa-l repar dar nu vreau sa dau bani degeaba daca acesta are placa de baza stricata. Am fost la mai multe service-uri de telefoane de la mine din oras si nimeni nu mi-a confirmat asta. Stiti cumva cum pot face sa imi dau seama daca este de la placa de baza?

5 răspunsuri:
| madalinfindrihan a răspuns:

Nu il mai repara, mai bine iei altul, si eu am 5-ul si am dat in jur de 200 lei da schimb bateria si camera.

| Marmeladaaaa explică (pentru madalinfindrihan):

Pe mine ma costa 300 - baterie + display. Ma gandesc ca poate o fii de la baterie ca mi-a zis ca e umflata si cred ca e de la baterie. dar nu stiu.

| AKH404 a răspuns:

Eu mizez pe display la tine.

| Marmeladaaaa explică (pentru AKH404):

Pai totusi. ar trebui sa se incarce telefonul. cand tin butonul apasat sa-l aprind daca se aprinde si are baterie cand il dau pe silentios ar fi trebuit sa se auda sau sa simt ca vibreaza dar nimic.

| Marmeladaaaa explică (pentru Marmeladaaaa):

Ma mai ajuta cineva?