| Fotin_Alexandru_1995 a întrebat:

Ieri am scăpat telefonul ( Samsung s7 Edge )in mare, după ce l am scos nu mai mergea touchscreen-ul, apoi butonul power, cand ma suna cineva apărea pe ecran, dar nu puteam face nimic. L am pus la soare iar după 2 minute nu se mai aprindea. Ce pot face? Se mai poate repara, daca da, cat m-ar costa si ce piese s au stricat? AMC: Aveam ecranul spart

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Trebuie sa te duci la un gsm. Faptul ca aveai ecranul spart, a intrat apa inauntru.
Daca e ars displayul, nu prea mai ai ce face. Un display nou face cam cat telefonul. Doar sa il mai vinzi pe piese daca mai e ceva bun in el.
Oricum trebuie testat fiecare componenta si ar trebui sa te duci la un gsm. O sa iti spuna exact acolo. Aici vei gasi doar presupuneri, nimic concret.
Succes!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine iti iei altul.

| gelu1970 a răspuns:

Nu cred ca merita reparat.

| Bogdan70001 a răspuns:

O sa-ti zic direct, l-ai facut praf.A intrat apa prin crapaturi o fi ars si ceva pe acolo, daca a ajuns si la placa de baza n-ai ce sa-i mai faci de acolo deja te costa mai mult decat telefonul in sine