| Rodica_Holban_1969 a întrebat:

Am un iphone4 codat pe Vodafone romania.cum pot sa il decodez pentru al utiliza in Italia?

2 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Te duci la un service si zici sa ti-l decodeze, si nu mai ai nicio problema.
Oricum te va costa ceva mai multi bani.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde pe ce reţea vrei să-l foloseşti în Italia...

Dacă vei folosi tot Vodafone, atunci NU trebuie decodat.

Dacă foloseşti altă reţea, atunci trebuie să-l decodezi sau să-i faci Jailbreak.

Dacă l-ai cumpărat la preţ întreg/nesubvenţionat ( fără reducere ), atunci te duci cu el + Factura la magazinul de unde l-ai achiziţionat şi TREBUIE să ţi-l decodeze GRATUIT.

Dacă nu mai ai Factura, atunci poţi merge la orice Service, dar trebuie să plăteşti decodarea.

Toate cele bune.