| Ady2098 a întrebat:

Am un LG GS290.L-am luat de la cineva si seara cand l-am aprins a mers touch-ul(trebuia sa apas tare si cateodata apasam pe ceva si imi selecta altceva), dar a doua zi si pana in prezent nu mai merge touch-ul.il aprind si cand apas nu face nimic, imi merg doar butoanele.Intrebarea mea este daca e de la soft sau de la touch-screen. Daca e de la touch merita reparat? Adica daca la acest telefon merita sa il repari, mai ales touch-ul? Am citit pe internet ca sunt multi care nu le mai merg touch-ul.Va rog, spuneti-mi daca merita reparat! Daca ar fi sa il repar eu il repar la Obor la cineva si nu stiu daca poate sa mearga acolo si apoi peste 2-3 zile sa nu mai mearga.A mai reparat cineva acolo? Cam cat costa? Multumesc! Astept raspunsul castigator!

3 răspunsuri:
| Alin4uuu a răspuns:

Salutare parerea mea e ca nu se merita si da ai probleme cu tochscreenul trebuie schimbat si te costa cam 50, 60 lei dar parerea mea e ca nu se merita pentru ca e LG daca era un Nokia da se merita

| Ady2098 explică (pentru Alin4uuu):

Salut.Daca l-as schimba ar tine ceva timp(gen:3 luni de zile)in conditiile in care il folosesc mai mult pentru muzica si jocuri.Mai am o intrebare, stii cumva daca are accelerometru?
Daca schimb touch-ul are cum sa se strice iar intr-un interval mai mic de 2-3 luni? Mersi

| Alin4uuu a răspuns:

Nu Ady daca o sa til schimbi nu o sa se strice repede depinde de tine, nu nu are accelerometru http://www.gsmarena.com/lg_gs290_cookie_fresh-3204.php am avut si eu unulmai demult si am dat pe el 430 lei iar dupa aceea mia parut rau ca l-am luat mai bine imi luam un Samsung sau un Nokia