| Ionut321123 a întrebat:

Am un Nokia Asha 201 si nu-mi mai citeste cartela sim. Din ce cauza ar fi si cam cat o sa ma coste sa il fac?

4 răspunsuri:
| Geany_Vlad_Si_1994 a răspuns:

Incearca sa schimbi cartela poate cea care o ai are o problema...

| Valon a răspuns:

Probabil s-a magnetizat din cauza ca l-ai tinut langa chei/maruntis/bratari etc.Isi revine in vreo 3 zile am patit la fel

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat dacă ai încercat să introduci o altă cartelă şi dacă respectiva este "citită" de telefon...
Sau dacă ai încercat să introduci cartela ta în alt telefon.

Dacă acea cartelă ( a ta ) NU funcţionează nici în alt telefon, atunci, cel mai probabil, este DEFECTĂ cartela respectivă şi trebuie schimbată!

Mergi cu ea la o reprezentanţă a operatorului de telefonie ( şi cu C.I. ) şi ţi-o schimbă cu altă cartelă ( cu acelaşi număr ).
E posibil să te coste 10-30 lei, în funcţie de operatorul de telefonie...

Toate cele bune.

| Ionut321123 explică:

Nu e de la cartela. Cartela merge in alt telefon.