| alynpetru a întrebat:

Am un S3 varianta cu 4G. Cand utilizez Orange Internet pt a putea folosii Viber, Whatsapp i-mi consuma foarte multi mega chiar daca intru pe Chrome pe Facebook, Google sau orice site. Si pe Internet Wap consuma mult... Aceasta nelamurire a venit cand un prieten mi-a spus ca el foloseste 300-400 mb pe luna la aceasi treaba. In schimb eu folosesc 1, 5gb, nici aceia ne ajungandu-mi o luna. Care sa fie problema?
Ps: el are un S4.

3 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Tu stai si pe wifi?

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Traficul de date este consumat in functie de ceea ce faci pe internet. Daca vizualizezi videoclipuri online sau faci apeluri video, acest proces consuma o cantitate sporta de trafic. De asemenea, apelurile audio pe internet genereaza un consum mare de trafic. Pe langa ceea ce utilizezi tu, telefonul tau ruleaza aplicatii in fundal care se conecteaza la internet. Iti recomand sa instalezi o aplicatie de monitorizare a consumului de trafic, aplicatie precum "Watchdog", din magazinul Play.

Cu prietenie,
Orange Helper

| alynpetru explică:

Pai stau pe wifi, dar in acele momente datele mobile sunt oprite.