| 500067790 a întrebat:

Am un Samsung A32 si uneori in timp ce il folosesc observ un glitch in care apar pentru o secunda linii din acelea colorate pe tot ecranul. Nu mi-a cazut, nu i-a intrat apa, asa face uneori si nu stiu de la ce. Aveti vreo idee ce ar putea avea?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nu e normal, mai ai garantie la el?
Pare o problema cu fisa de conectare a ecranului (nu face contact perfect),
sau cu ecranul in sine.
***************************************
Insa poate fi vorba si de altceva:
1) Artefactele apar cumva doar cand urmaresti continut video pe Youtube (sau din alte surse), sau cand rulezi vreun joc?

2) Se si incalzeste, la modul in care devine deranjant?

Daca raspunsurile sunt "da" la 1) si 2),
problema ar putea fi la chipul video.

| 500067790 explică (pentru NLS):

Nu se incalzeste. La jocuri nu pățesc. Mi s-a intamplat pe aplicatii destil de random: Instagram story, parca si in aplicatia de Notes. Ma tot gandesc ca fizic ar fi problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-l in garantie, este ceva fizic de la display, face scurt ori jos ori la vreun procesor lipit de ecran.