| kpk a întrebat:

Am un Samsung E2550 si acum cateva zile i s-a rupt folia(cea care leaga placa de ecran), am luat o alta folie si am schimbat-o, dupa ce-am schimbat-o nu mai porneste telefonul.
Folia cea noua este buna, oare ce problema are telefonul pentru ca functiona bine inainte sa se rupa folia.
P.S Nu-mi sugerati sa-l duc la service pentru ca cine stie cati bani mi-ar cere acolo si nu merita sa dau bani multi pentru a-l repara.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai verifica inca o data daca ai facut lipiturile bine. Poate, cine stie!

| kpk explică (pentru darrio2007):

Am verificat, totul este ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am convins de telefoanele de genul,am si eu Samsung tot asa ca al tau dar alt model putin mai vechi,mi s-a rupt folia l-am dus mi-a pus alta si dupa cateva luni nu mai vrea sa porneasca,il deschid incearca sa se aprinda dar nu se intampla nimic,nu-l mai duc la reparat, vreau sa-mi iau altul, o sa-mi iau un smartphone, nu mai iau porcarie de genu cu folie, e cel mai prost telefon...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il folosesti de n ori intr-o zi, de aia se slabeste acea folie si dupa te trezesti ca nu mai merge, telefoanele de genul care se deschid in sus sunt cea mai proasta inventie.

| vartolome1 a răspuns:

In primul rand asigura-te ca ai montat totul! Uite un filmulet sa te asiguri: http://www.youtube.com/watch?v=MiZU14zp77A