| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU:* de cateva zile incoace am o pare problema cu telefonul meu 'samsung star' anume ca nu-i mai functioneaza touchscreen-ul adica apas pe ecran si nu-mi da nici un rezultat sad i-am schimbat programul scotandu-i virusii dar degeaba apoi am crezut ca poate o fi de la tocuscreen si i l-am schimbat cu unul nou dar in zadar crying nu stiu ce sa-i mai fac acum cred ca o fi de la folia aia din interior ca arata asa ciudat dar nu sunt sigura i nu stiu ce sa-i mai fac. exclud raspunsurile gen 'telefon nou' ptc nu vreau sa-mi iau altulwinking
va rog frumos sa ma ajutati :oare de la ce face asa? FUNDOI!

4 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Trebuie sa-i schimbi touchscreenul. Te costa in jur de 1 milion. A avut si sora mea. Eu iti recomand sa nu iti mai iei telefon cu touchscreen, sau daca iei sa nu mai iei Samsung. Eu mi-am luat un Motorola fire xt311 cu touch screen (cu toate ca eu vroiam fara tocmai din cauza asta, ca imi era frica sa nu m-i se strice) cu 550 lei. Il am din decembrie. Deocamdata nu am avut nici o problema cu el.

| anonim_4396 explică (pentru alecx4music):

Mahhh! u nu ai inteles ca am schimbat touchscreen-ul?! da acum am vazut ca am schir prost touchscreenlaughingbig grin din greseala...in loc de 'tocuscreen'laughing e touchscreenwinking so! acum sa se inteleaga ca l-am schimbat si tot degeabasad

| alecx4music a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum adica l-ai schimbat? Pai te-ai dus cu el in service si ti l-au dat tot cu el stricat?

| anonim_4396 explică (pentru alecx4music):

Nu mah am cumparat de la service unul nou si m-i l-a montat fratimiu acasa ca sa nu mai dau bani si pe montat acolo...phai da eu nu m-am dus cu el la service ci doar sa iau de la service noul touchscreen...mrg tu nu prea intelegi nimic si nu ma ajuti deloc lasa pe alti sa raspunda ca poate ma vor ajuta eiwinking dar oricum mersi.