| HelloImJosephine a întrebat:

Am un Samsung galaxy a7(2018) si azi mi-a aparut pe ecranul de deblocare 'the fingerprint sensor is not responding.Try again later'. Nu mai pot folosi amprenta si nici nu ma lasa sa intru la setari sa o schimb, imi apare acelasi mesaj. Am incercat restart, wipe cache si software update, tot nu merge. A mai patit cineva? Cum sa rezolv?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Resoftezi telefonul nu ai alta solutie.

Bula
| Bula a răspuns:

1. Opreste complet telefonul (din butonul de pornire/oprire) pentru 4-5 minute, dupa care porneste-l din nou.
Introduce codul numeric de deblocare.
Daca nu reusesti nici asa, atunci du-l la service.

| alexalx1234 a răspuns:

A murit senzorul de amprentă. Trebuie schimbat la service.