| Elly213 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S Duos cu cartele de Vodafone si de orange.Acum problema.Cand activez datele mobile nu merge de pe nicio cartela. Spune ca nu se poate conecta la net sau ceva de genu.Ce are? straight face

Need help puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa mergi in Meniu-> Settings-> More Settings -> Mobile Network-> aici vei selecta Acces Point Name-> la Name vei seta "Orange Internet", iar la APN: net.
Salvezi setarile.
Foarte important prima cartela SIM 1, sa fie Orange. Vei activa si utilizarea pachetelor de date de asemenea, pentru a te putea conecta la internet.

O zi buna,
Orange Helper

| Mihai_Manescu_1992 a răspuns:

Salut am si eu un Samsung a 7 dual sim am cartela de Orange si de digi am net pe amandoua cartelele si activez datele si imi zice ca nu am conexiune la internet ma ajuta si pe mine cineva?happy

| OrangeHelper a răspuns (pentru Mihai_Manescu_1992):

Salut Mihai_Manescu_1992,

Daca ai urmat pasii de mai sus si tot nu a functionat, te rugam sa ne trimiti un mesaj privat cu numarul tau de telefon Orange, pentru a verifica ce se intampla.

Cu prietenie,
Orange Helper.