| udrişte a întrebat:

Știe cineva cum pot folosi datele mobile? Am un Samsung galaxy s duos și când activez datele mobile nu merge, se activează dar netul nu merge. Aveți idee ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| KillMePlease a răspuns:

Problema asta am avut-o si eu.
Mereu porneam datele mobile pe telefon si nu mergea netul sub nici o forma.
Te poti duce (cum am facut si eu) la reteaua mobila (ex. Orange...) si sa rogi un angajat de acolo sa te ajute.Ii spui ca nu merge netul si poate e o problema de la ei si mna...Dar mai intai asigura-te ca ai mega, ca poate nu ai mega si te duci acolo degeaba. happy
In fine, sper ca te-am ajutat :3
Eu asa am facut si apoi a mers, dupa ce un angajat a facut nu mai stiu exact ce telefonului (am impresia ca i-a schimbat softul-am dat 18 lei, dar mi-a zis ca e posibil sa nu mearga netul si din cauza cartelei uzate)...
Succes si tie! :3

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti faci configurarile pentru retea

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să-ţi faci setările de net!

Eventual, precizează în ce reţea eşti pentru ca să-ţi spun cum faci setările...

Toate cele bune.

| udrişte explică:

Sunt pe Orange