| Yaro_Kovalchuk_2001 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy s6 si de 2 zile am probleme. Am mers cu el in mana in timp ce ploua iar acum nu mai functioneaza bine. Trebuie sa ma chinui 30 de minute sa-l pun la incarcat si la fel e si cu butonul de stingere ( butonul de acasa nu merge delol ). E mare problema si cum o pot rezolva pls?!

2 răspunsuri:
| InteractiV a răspuns:

Nu stiu daca mai ai rezolvare acum in afara de un loc de reparatie specific telefoanelor. Recomandat ar fi fost ca atunci cand l-a plouat cand ai ajuns acasa sa il desfaci si sa il usuci cu un feon sau ceva de genu, pentru a evita scurturile de circuite ce pot cauza apasarea diverselor comenzi fara acordul tau sau intarzierea celor pe care vrei sa le apesi. Mergi la un tehnician, cu 80-100 lei il rezolvi lejer, pana nu e prea tarziu.

| Adelin10Dobra a răspuns:

Pune-l într-un bol cu orez! Orezul absoarbe apa!