| Onut_Dumitriu_1997_IJmA a întrebat:

Am un Samsung galaxy s8, l-am luat cu bani jos, la el am pierdut garantia, dupa ceva timp nu mi se mai incarca normal! ca sa se incarce normal intr-o ora si 37 de minunte ii miscam mufa pana se incarca normal, acum mi se incarca in 5 ore jumate, ce este de facut?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Verifica cu un alt cablu. Daca tot la fel, verifica cu un alt incarcator, daca tot la fel, trebuie sa te duci la un gsm sa iti verifice, poate sa fie de la mufa de incarcare usb, de la placa de baza de la modulul de incarcare sau de la baterie.
Succes!

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Mergi la Samsung. Nu ai nevoie de hârtia de la garanție. Ei cu nr.IMEI știu unde si in ce dată a fost cumpărat telefonul.
Sper ca această regula sa fie valabilă si in România. Acolo totul e posibil.
Bafta.

| Bogdan70001 a răspuns:

Este de la cablu am avut aceeasi problema cu multe incarcatoare.Iti trebuie alt incarcator

| vilaflorin a răspuns:

Cumpara alt icarcator de Samsung galaxy s8
sa vezi ca va merge!
funda?

| Alexandru_Deian_2001 a răspuns:

Poate ai folosit alt incarcator mai slab acest telefon are un un incarcator cu incarcare rapida sau s-a rupt ceva in mufa du-te la un service autorizat sau la garantie.Mult noroc