| Preda_Ciprian_1990 a întrebat:

Am un Samsung S8+ Waterproof si i-am spart ecranul dupa l-am schimbat cu unul nou, mai este rezistent la apa?

3 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Nop
e recunoscut si super recunoscut ca toate s-urile de la nustiucare in sus, odata desfacute isi pierd waterproof, sau macar nu mai au acelasi standard (standardul se refera la un nr de metrii sub apa)

| literallythesamebruh a răspuns:

Depinde. Niciun service de la colț de stradă nu îți poate garanta că telefonul tău va rămâne în continuare rezistent la apă după înlocuirea ecranului. Însă, dacă ai fost într-un service autorizat, sunt șanse ca acesta să rămână waterproof.

| Mela1000 a răspuns:

Nu mai este rezistent la apă.