| happyfacess a întrebat:

As dori sa imi schimb ecranul spart al telefonului, dar nu sunt sigura daca merita. Eu am Samsung Galaxy si am auzit ca nu ar merita pentru ca dupa ce ecranul telefonului este schimbat, nu mai functioneaza la fel de bine. Nu stiu ce sa fac! Voi ce imi ziceti?

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Daca iti pune o chinezarie atunci logic ca nu functioneaza.
O cunostinta si-a schimbat ecranul la un S5, si aia din service i-au pus o chinezarie. Merge greu touchul, era cand nu raspundea de loc etc.
S-a dus inapoi, si le-a mentionat la aia ca ceva nu e ok, serviceul a negat, (omul fiind nebun, si cu cunostinte) s-a dus pana in benzinarie, a cumparat un litru de benzina, si s-a dus inapoi ca arde localu' daca nu-i da ecran original.
S-a dus cu ANPC peste ei, si dupa i-au schimbat ecranul.
Cel mai ok e sa te duci la un service autorizat, daca ai Samsung cel mai ok e sa-l trimiti la ESD acolo nu te fraieresc, si daca nu vrei acolo, atunci cere-le alora din service o garantie pentru montare+functionare.

1 răspuns: