| geojupanul10 a întrebat:

Am un tel Nokia lumia 520 am card in el cu muzica si nu stiu cum sa setez o anumita melodie ca ton de appel daca ma poate ajuta careva.

Răspuns Câştigător
| BogdantheDreamer a răspuns:

" Poti seta o melodie ca ton de apel prin doua moduri:

1. Se va conecta telefonul la PC printr-un cablu USB, iar calculatorul il va detecta ca un dispozitiv atasat la computer. Din PC vei copia melodia dorita si o vei lipi in folderul denumit "Ringtone"

2. Iti recomand sa instalezi aplicatia Ringtone Maker, te va ajuta sa tai melodia si sa o setezi apoi ca ton de apel pe telefonul Nokia Lumia 520."

2 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Eu am Lumia 635 si folosesc aplicatia "Ringtone maker". Alegi un minut dintr-o melodie(de preferat inceputul), si il pui ringtone.

| BrotherBlood a răspuns:

Intra in setari si pe undeva pe acolo trebuie sa fie,, profil,, editezi profilul pe care il folosesti(probabil,, general,,).
Acolo iti apare sigur tonul/melodia de apel pe care vrei sa il setezi! Bafta!